Hizmetler

Bireysel Görüşme

Bireysel görüşmelerimizi Ataşehir’deki ofisimde yüz yüze, eğer İstanbul’da değilsen online olarak yapıyoruz.

 

45 dakika sürüyor görüşmelerimiz. İlk başta seni bu noktaya getiren nedir, ihtiyaçların neler, nereye ulaşmak istiyorsun ve de en önemlisi sana yardımcı olabilecek kişi ben miyim, bunları anlamak üzere çalışıyoruz (Eğer ihtiyacın benim bilgi ve yeteneklerimin dışındaysa ilk görüşmeden ücret almıyor ve ilgili uzmana yönlendiriyorum.) Görüşmenin sonunda ölçekler veriyorum ve ihtiyaçlarınla imkanlarına göre görüşme sıklığımıza karar veriyoruz.

 

Görüşmeler süresince belirlediğin hedeflere ulaşmak için birlikte çalışıyoruz. Süreç boyunca da seninle gerek psikoloji biliminden gerek terapistlerin kuramlarından bilgiler paylaşıyor olacağım. Amacım kendini daha iyi anlayabilmen için arka planda işleyen süreçlere ışık tutmak.

 

Bireysel görüşmelerde sezgisel yeme çalışabileceğimiz gibi stres yönetimi, kaygı, depresif ruh hali, mükemmeliyetçilik ve çekingenlik gibi konularda da çalışabiliriz.*

 

İletişime geçmek için bana merhaba@kardelencergin.com mail adresinden ulaşabilir ya da yandaki formu doldurabilirsin.

 

* Danışmanlık hizmeti bir tedavi hizmeti değildir. Klinik bozukluklarda psikiyatra yönlendirme sağlanacaktır.

Bireysel Görüşme Kayıt Formu

Bugüne dek yaşadığınız güçlükler nedir? Daha önce ne tip girişimleriniz oldu? Bu programdan edinmek istediğiniz sonuç nedir? Sizinle ilgili ne kadar çok şey öğrenebilirsem size o kadar ayrıntılı bir geri dönüş yapabilirim.

Başvurunuzu aldığıma dair, program ayrıntılarını ve ücreti de içeren bir bilgilendirme e-postası atacağım.

Yemekle Barış

Yemekle ilişkinizde barışı sağlamak, yerken de yemezken de artık huzurlu hissetmek istiyor musunuz?

 

Şimdiye kadar sezgisel yeme yaklaşımı ile tanışmış olabilirsiniz, denemiş ama kendi kendinize sıkışmış hissetmiş olabilirsiniz. Belki de ne olduğuna dair pek fikriniz yok ama yeniden bir diyet daha yapma fikri bile yemek istemenize sebep oluyor. Bu programda “normal” beslenen biri olma yolunda, fabrika ayarlarına geri dönüş için çalışıyor olacağız.

 

Online bir program olan yemekle barış beslenmemizde kendimizi düğümlenmiş, kavgada ve zaman zaman kayıp hissettiğimiz noktadan alıp daha akışta, zorlanmadan ve huzurlu bir noktaya getirmeyi amaçlamaktadır.

 

Eğer siz de “Bu işin psikolojik olduğunu düşünmeye başladım” diyorsanız doğru yerdesiniz.

Neleri kapsıyor?

 

  • 6 haftalık materyal
  • Uygulanabilir birçok adım ile değişimin net haritası
  • Adımları uygulamada destekleyici çalışma kitapçığı
  • Soru cevap yayınları
  • Video içeriklerine 1 yıl erişim
  • Facebook grubunda komünite ile bir arada*
  • Paylaşılan adımlar için bireysel geri bildirim ve destek*
  • Eski soru cevap yayınlarına ulaşma*

 

* Yemekle Barış – Birlikte programı için geçerlidir.

İster online grup programı olan Birlikte paketine katılın. Bu pakette Facebook grubu, Kardelen’in paylaşılan adımlara geri bildirim ve destek vermesi ile soru cevap yayınları dahildir. 6 hafta dolsa da video içeriğe erişim 1 yıl açıktır. Eğer “Benim için başkaları ile bir arada olmak değerli, benim sık sık sorularım olabilir, adımlarda doğru ve yanlış yaptığım noktalarla ilgili geri bildirim almayı tercih ederim” diyorsanız bu paketi seçebilirsiniz.

 

İsterseniz de Kendi Hızında paketine kayıt olabilirsiniz. Bu pakette tüm video içerikleri ve çalışma kitapçığı aynı olup tek farkı Facebook grubunun olmamasıdır. Eğer “Ben tek başıma adımları takip etmek istiyorum, paylaşıma ve takibe şu anda ihtiyacım yok.” Diyorsanız bu paket sizin için uygun.

Yemekle Barış – Birlikte

 

6 hafta süren bu pakette Yemekle Barış program içeriğine erişimi sağlamanın yanı sıra hem grup üyeleri hem Kardelen ile etkileşimde bulunacağınız Facebook grubuna erişim sağlarsınız. Bu platformda tüm aşamaların takibi yapılır. Sorularınızı istediğiniz zaman sorabilir ve bir iş günü içerisinde cevap alabilirsiniz. Grubun diğer üyeleri ile deneyim ve fikir paylaşarak belki de yalnız hissettiğiniz problemlerinizde tek olmadığınızı görebilirsiniz. Geçmiş üyelerin paylaşımlarını görerek onların deneyimlerinden faydalanabilirsiniz. Her hafta yapılan Soru-Cevap yayınlarında aklınıza takılan sorular daha ayrıntılı cevaplanır. Böylece gittikçe büyüyen bir bilgi içeriğine erişiminiz olur. Online grup süresizdir ve her yeni programla üyeler aynı gruba eklenir. Video içeriklerine erişim ise 1 yıldır.

 

Bu paket belirli zamanlarda açılır.

Yemekle Barış – Kendi Hızında

 

İstediğiniz zaman başlayıp kendi hızınızda ilerleyebileceğiniz bu pakette Yemekle Barış programının tüm video içeriğine ve çalışma kitapçığına erişim vardır. İster telefondan ister bilgisayardan istediğiniz yerde içeriklere erişebilirsiniz. Facebook ya da bir başka websitesi üyeliği gerektirmez. Erişiminiz 1 yıl boyunca devam eder.

Sık Sorulan Sorular

Program ne zaman başlayacak?

Başlama tarihi henüz belli değil. Ancak yandaki formu doldurursanız açıldığında size e-posta yollayabilirim.

 

Kendi Hızında paketini aldım, sonradan Birlikte paketine geçebilir miyim?

Evet, bu mümkün. 750₺ fark ile Birlikte paketine geçebilirsiniz.

 

İndirim oluyor mu?

22 yaş ve altı öğrenciler için Kendi Hızında paketinde %30 indirim uyguluyorum.

 

Facebook hesabım yok, Birlikte paketine katılabilir miyim?

Soru cevapları, paylaşımlar ve videolar Facebook grubu üzerinden olacaktır. Bu yüzden Birlikte paketi için Facebook hesabı gereklidir. Dilerseniz geçici bir hesap açabilirsiniz.

 

Videolarda ne gibi konular işleniyor?

Programın hazırlığı tamamlandıktan sonra burada ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

 

Facebook grubundan çıkmak istiyorum, paylaştıklarım kalacak mı?

Paylaştığınız her şeyi silerek Facebook grubundan çıkmanız mümkün. Böylece sizden sonra katılan üyeler yazdıklarınıza erişemezler.

 

Facebook arkadaşlarım yazdıklarımı görebilir mi?

Grup gizli gruptur, grup üyeleri haricinde kimse yazdığınızı göremez, gruba dahil olduğunuzu göremez.

 

Yemekle Barış bir diyet programı mı? Diyet ile birlikte yürütebilir miyim?

Yemekle Barış bir diyet programı değildir ve diyetle birlikte yürütülmesi uygun değildir. Programın ilk haftalarındaki birçok adım diyetlerle uyumsuzdur ve bir diyet programını takip etmek programın adımlarını yerine getirememe ve tam faydalanamama ile sonuçlanabilir.

Programlar İçin Ön Kayıt Formu

Programlar henüz yaratım sürecindedir, bu form programlar açıldığında haberdar olmak isteyenlerin iletişim bilgilerini toplamak içindir. Kayıt yerine geçmez.

Psikiyatr, Psikoterapist, Psikolog, Klinik Psikolog, Psikolojik Danışman, Koç ve Danışman arasında ne fark var?

 

Psikiyatr tıp eğitiminin üzerine psikiyatri uzmanlığını almış doktorlara denir. Ülkemizde hasta tedavisi ve takibini psikiyatrlar sağlar. Bir tek psikiyatrlar ilaç başlayabilir, doz/marka değiştirebilir ya da durdurabilir.

 

Psikoterapist henüz ülkemizde resmi olarak tanınan bir meslek grubu değildir. Bir kişinin psikoterapist sayılabilmesi için belirli bir psikoterapi ekolünden (BDT, psikanaliz, geştalt vb.) eğitimini ve süpervizyonunu tamamlamış olması gerekir. Ülkemizde bu eğitimleri ve akreditasyonu sağlayan dernekler vardır. Psikoterapist hastalar/bireyler ile terapi yapma yetkinliğine sahip kişi anlamına gelmektedir. Meslek yasası çıkması ile birlikte Türkiye’de bu durum netleşecektir.

 

Psikolog lisans seviyesi psikoloji eğitimini tamamlamış ve lisans diplomasına sahip kişilere denir. Klinik popülasyonla tedavi amaçlı çalışma yetkileri yoktur. Birtakım testlerin uygulayıcı eğitimini tamamladıktan sonra klinik psikoloğun yanında onun yönlendirmelerine uyarak bu testleri hastalara uygulayabilir.

 

Klinik psikolog, psikoloji lisansının üzerine yüksek lisansını klinik psikolojide yapmış ve diploması olan ya da psikoloji yüksek lisansının üzerine klinik psikolojide doktorasını yapmış ve diploması olan kişilere denir. Klinik psikologlar klinik popülasyonlarla ve hastanede çalışma yetkisine sahiptirler. Psikiyatrın belirlediği tedavi protokolünü uygulayabilir veya kimi hastalıklarda tedavi protokolünü belirleyip uygulayabilirler. (Tedavi protokollerini uygulama konusunda eğitimini genellikle dışarıdan ayrıca tamamlaması gerekir. Bkz: Psikoterapist)

 

Psikolojik Danışman eğitim fakültesinden psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünden mezun olmuş kişilere denir. Okullarda vb. yerlerde öğrencilerin iyi haldeliği için çalışırlar. Bu branşla ilgili benim bilgim en az. Kapsamı daha genişse de hakim değilim ne yazık ki.

 

Koç, koçluk eğitimini tamamlamış (tercihen ICF ya da ACSTH onaylı) kişilerdir. Belirli alanlarda hedef belirleyip bu hedeflere ulaşması için müşterilerine yol arkadaşı olurlar. Tedavi amacı taşımaz, sokratik sorgulama yöntemini kullanarak kişinin kendi içerisindeki cevapları ortaya çıkarmak üzerine çalışırlar. Koçun eğitimine ve yönelimine göre pozitif psikoloji tabanlı bilimsel desteği olan yöntemlerle de çalışabilir NLP gibi sahte bilim (pseudoscience) yöntemlerini kullanarak da çalışabilir.

 

Danışman bir konuda eğitimli ve bilgili olduğu kabul edilen bir kişinin bir başkasına aynı konuda bilgisini ve yöntemlerini ileten kişidir. Birçok bilim alanında olduğu gibi psikoloji bilimi için de danışmanlık yapılabilir. Tedavi amacı taşımaz, bilgilendirme ve öneri amacı taşır. Danışan kendi seçimlerinde daima özgürdür ve hür iradesine karşı yönlendirme/zorlama yoktur. Danışmanın bilgi sağlayabileceği konular belirlidir ve kendi alanının dışında danışan kabul etmez (Örn: Rüya analizi ya da sporcu psikolojisi). Psikoloji bilimi konusunda danışmanlık verebilmek için ülkemizde yasal şartlar konulmamıştır ancak danışanın akademik arka planında sunduğunu iddia ettiği bilginin kaynağını bulabilmekte fayda vardır. Bir insan aynı anda hem danışman hem psikoterapist olabilir. Ya da hem danışmanlık yapabilir hem de psikiyatri servisinde hasta görebilir. Hem danışman hem de koçluk hizmeti verebilir.